Občianske združenie New Faces / Nové tváre

Na VAV Štefan cupe 13 dominovalo EL FUEGO!

Tradične, na druhý sviatok vianočný, sa uskutočnil pod organizačným patronátom občianskeho združenia New Faces v netradičných priestoroch badínskej haly už 13-ty ročník futsálového turnaja VAV Štefan cup. Diváci mohli v 24 zápasoch vidieť futbalové umenie viac ako 90-tich hráčov známych z futbalových trávnikov, či už Corgoň ligových teamov ako M. Pančík, Boroš (Dukla BB), Lietava (Trnava), Pečovský (Žilina), Ďubek (Ružomberok), ale aj legionárov ako Ďuriš (Viktória Plzeň), Sylvestr (Aue), Zajac (Podbielskoje), Hronec (České Budejovice), Vodecký (Bohemians Praha). Tieto známe mená dopĺňali futbalisti z banskobystrického regiónu Snitka, J. a T.Pančíkovci, R. a L. Ševčíkovci, Jobko, Murgaš, Caban, Murín, Greško, Dubovický, Dikacz, Kollár, Penksa, Laurinc, Bažík a ďalší.
Prihlásených 10 mužstiev bolo rozdelených do dvoch skupín a v každej z nich hrali mužstvá systémom „každý s každým“. Do semifinále mohli postúpiť len dve mužstvá a asi najviac mrzí nepostúpenie hráčov ŠK Kremnička, ktorí boli „čiernym koňom“ turnaja.
Mužstvu El Fuego sa podaril husársky kúsok, keď už v semifinále porazil svojho odvekého rivala (bolo krásne sledovať súboj bratov Pančíkovcov) Royal Brusno kúpele. Royal vyhrával už od úvodných minút Dlhošovým gólom, na ktorý sa El Fuegu podarilo odpovedať po nepriamom kope Michala Pančíka až tri minúty pred koncom. Vzápätí Vodecký predviedol futbalovú ľahôdku, keď z jedného metra prehodil prekvapeného Jánoša v bráne a otočil vývoj zápas v prospech El Fuega. Víťazstvo dvojnásobného víťaza turnaja poistil v závere krásnou strelou Pečovský.
V druhom semifinále sa zrodilo najväčšie prekvapenie turnaja. Papierový favorit na celkové prvenstvo Fit Arena iba remizovala v riadnom hracom čase s mužstvom O Neill, ktorý sa ujal vedenia po nádhernej akcii Lietavu, do prázdnej brány doklepával Rafanides. Fit Arena nezložila zbrane a tesne pred koncom prvého polčasu vyrovnával brat slávnejšieho Michala, Martin Ďuriš. V druhom polčase gól už nepadol, tak o ďalšom finalistovi rozhodol rozstrel zo značky pokutových kopov. Šťastnejším bolo mužstvo O Neill, ktoré zvíťazilo 2:1.
El Fuego svojou spanilou jazdou už v úvode finálového zápasu potvrdilo úlohu favorita a gólmi Sylvestra, Ďuriša, Zajaca sa hneď v úvode postaralo o dastatočný náskok, ktorý zabezpečil pohodlný vývoj až do konca finálového duelu. El Fuego vo svojej sedemročnej histórii ako jediný dokázal vyhrať VAV Štefan cup po tretí raz za sebou a odniesol si krásny putovný pohár do svojho vlastníctva.

Najlepším hráčom turnaja sa stal Michal Ďuriš.
Najlepším strelcom sa stal Jakub Sylvestr s 10 gólmi, prenasledovaný Michalom Ďurišom a Petrom Murínom s 9 gólmi.
Najlepším brankárom bol Jaroslav Čavoj.

[gn_table style=“1″ file=“https://dl.dropbox.com/u/19523472/newfaces/stefan_cup_13_skup_A.csv“][/gn_table]

[gn_table style=“1″ file=“https://dl.dropbox.com/u/19523472/newfaces/stefan_cup_13_skup_A_tab.csv“][/gn_table]

[gn_table style=“1″ file=“https://dl.dropbox.com/u/19523472/newfaces/stefan_cup_13_skup_B.csv“][/gn_table]

[gn_table style=“1″ file=“https://dl.dropbox.com/u/19523472/newfaces/stefan_cup_13_skup_B_tab.csv“][/gn_table]

Semifinále

EL FUEGO – Royal Brusno kupele 3:1
góly: M. Pančík, Vodecký, Pečovský – Dlhoš

Fit Arena – O Neill 1:1
góly: Martin Ďuriš – Rafanides

o 3 miesto

Fit Arena – Royal Brusno kupele na pk 4:2

Finále

El Fuego – O Neill 6:1
góly: Sylvestr 2, Michal Ďuriš 2, Zajac, Vodecký – Dubovický