Občianske združenie New Faces / Nové tváre

Memoriál Petra Dzúrika

Na Memoriáli Petra Dzúrika bude v akcii mnoho veľkých mien slovenského futbalu

Štadión SNP na Štiavničkách v Banskej Bystrici bude už v piatok 7. septembra dejiskom prvého ročníku Memoriálu Petra Dzúrika. Niekdajšieho slovenského futbalového reprezentanta, hráča aj tunajšej Dukly, ale taktiež bývalého trénera a funkcionára banskobystrického klubu. Peter Dzúrik zomrel vo veku len 41 rokov po boji s ťažkou chorobou 9. septembra 2012.

Dva roky po tejto smutnej udalosti si na neho zaspomínajú jeho priatelia, kolegovia, bývalí spoluhráči a v neposlednom rade i futbaloví fanúšikovia, ktorým sa táto osobnosť rovnako nezmazateľne zapísala do pamäte.Futbalový klub Dukla Banská Bystrica a Občianske združenie New Faces pripravujú program memoriálu, ktorý určite priláka každé priaznivca futbalu pod Urpínom.

Pozvanie Dukly prijal klub českej Gambrinus ligy FC Baník Ostrava, ktorý si spolu s A tímom červeno-bielych zmeria sily v prvom zápase memoriálu. Kluby si tak týmto priateľským stretnutím vyplnia reprezentačnú prestávku, ktorá bude v tomto termíne prebiehať.

Po návrate do čias federálnej ligy, kedy boli súboje Dukly a Baníka mimoriadne obľúbeným športovým podujatím na Štiavničkách, sa odohrá ďalší zápas, ktorý bude nemenej divácky atraktívny. Tímu starých pánov FK Dukla sa postaví výber priateľov a spoluhráčov Petra Dzúrika.

V tíme priateľov Petra Dzúrika sa predstavia Martin Obšitník, Vojín Prole, Milan Sciranka, Ivan Kozák, Jozef Majoroš, Oto Vágner, Erich Vágner, Benjamín Vomáčka, či jeho spoluhráči z posledných aktívnych rokov v Dukle František Kunzo, Jaroslav Kentoš, Miroslav Sovič, Róbert Semeník či Dušan Tóth.

Zaujímavé ale bude bezpochyby aj zloženie tímu starých pánov Dukly, za ktorých nastúpia legendy futbalu v Banskej Bystri Ján Kocian, Milan Nemec, Karol Praženica, Ľubomír Faktor, Tibor Zátek, Štefan Rusnák, Marek Penksa, Ondrej Debnár, Marián Strelec, Martin Svintek, Jozef Rusko, Daniel Balon, Jozef Slobodník, Peter Holec či Ondrej Dvorský.

Celé podujatie, ktoré v piatok 7. septembra na Štiavničkách štartuje o 15.30 h bude mať aj benefičný charakter. Dobrovoľné vstupné totiž poputuje na pomoc onkológii dospelých.