Občianske združenie New Faces / Nové tváre

Benefičný zápas

Banskobystrické Štiavničky si pripomenuli bývalého hráča, trénera i funkcionára Petra Dzúrika, ktorý pred dvomi rokmi, 9. septembra 2010, prehral boj so zákernou rakovinou. Napriek predčasnému odchodu zostáva táto osobnosť slovenského futbalu a veľký človek naďalej prítomný vo futbalovej rodine nielen Dukly Banská Bystrica. Futbalový klub Dukla Banská Bystrica a Občianske združenie New Faces pripravilo v piatok popoludní prvý ročník Memoriálu Petra Dzúrika.

V rámci neho sa odohrali dva zápasy, na ktoré bolo zvedavých približne 500 divákov. V prvom sa stretol A tím FK Dukla proti Baníku Ostrava. Aktuálne 12. tímu šestnásťčlennej tabuľky českej Gambrinus ligy. Potom si účastníci v krátkosti spomenuli na Petra Dzúrika a napokon sa uskutočnilo stretnutie medzi starými pánmi FK Dukla a tímom priateľov Petra Dzúrika.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Baník Ostrava 1:3 (0:0)
Góly: 67. Laksík – 77. Vomáčka, 82. Kapralík, 83. Kukec.

Starí páni FK Dukla – Tím priateľov Petra Dzúrika 1:4 (0:3)
Góly: 46. Penksa – 5.,8. a 21. Obšitník, 32. Pecko.

Cieľom podujatia bola i pomoc banskobystrickej onkológii dospelých a vďaka výťažku zo symbolického vstupného, dobrovoľných príspevkov v tombole o podpísané dresy Baníka i Dukly, dražbe dresov a príspevku A tímu slovenskej futbalovej reprezentácie, reprezentácie do 21 rokov a tiež hráčov FK Dukla, poputuje pre Onkologickú kliniku SZU FNsP F. D. Roosevelta 4 183 eur. O využití prostriedkov vás budeme na stránke klubu samozrejme informovať.

„Mali sme túto myšlienku už minulé leto a stále sme s ňou narábali. Bohužiaľ až teraz sa nám podarilo zosynchronizovať náš plán i plán zahraničného súpera a všetkých aktérov. Sme radi, že sa nám to vydarilo a urobíme všetko preto, aby sa memoriál stal tradíciou a budúce ročníky boli ešte lepšie, ako tento,“ zhrnul organizáciu Memoriálu Petra Dzúrika generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist, ktorý si pre fkdukla.sk aj zaspomínal na bývalého hráča, trénera i funkcionárskeho kolegu: „Peťo bol jednou z dvoch osôb, ktorú si ja i história pamätá, ako tie, ktoré prešli všetkými tromi funkciami pri futbalovom klube. To znamená hráč, tréner a funkcionár. Druhou takouto osobou je Janko Kocian. Peťo bol výnimočný človek, ktorého zdobilo hlavne to, že bol absolútne priamy, bol fér a bol to jeden nesmierne inteligentný človek a je pravda, že chýba nielen nám, ale celému slovenskému futbalu.“