Občianske združenie New Faces / Nové tváre

Vyčarujem deťom úsmev – Exhibičné futbalové stretnutie

Občianske združenie New Faces pozýva všetkých fanúšikov športu a ľudí s dobrým srdcom na charitatívny futbalový zápas Vyčarujme deťom úsmev, ktorý sa uskutoční už tradične na Štefana v rámci 15. ročníka Miba Štefan cupu v hale Dukla na Štiavničkách. V Charitatívnom zápase sa predstavia za New Faces Team
Michal Ďuriš (Mladá Boleslav), Jakub Sylvestr (FC Norimberg), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Peter Boroš (Dukla BB), Richard Zajac (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michal Pančík (Podbrezová) a Robert Slipčenko.Za športových kúzelníkov nastúpia Jakub Považanec (Dukla Praha), Marek Hlinka (Dukla Praha), Tomáš Ďubek (Slovan Liberec), Lukáš Bambúch (HC 05), Róbert Pich ( Slask Wroclaw), Branislav Pindroch (Karviná) Roman Švantner a Vladimír Moravčík.
Prvé dva ročníky verejnej zbierky “Vyčaruj deťom úsmev” boli venované pomoci deťom na klinike detskej onkológie a hematológie v Banskej Bystrici. Občianske združenie New Faces zakúpilo infúzne volumetrické pumpy, ktoré umožňujú malým-veľkým láskam liečbu v domácom prostredí a tak aspoň na chvíľu opustiť priestory nemocnice. V čarovný pondelok (12. júna 2013) otvorilo občianske združenie spolu so známymi športovcami interaktívnu školu v DFN v Banskej Bystrici, v rámci ktorej zakúpilo aj materiálne vybavenie pre multimediálnu výchovu za viac ako 7000 eur. Svojou prítomnosťou malých pacientov potešili aj zástupcovia jednotlivých futbalových klubov, ktorí sa zapojili do zbierky a deti obdarovali vytúženými hračkami a elektronikou. Ďalej sa New Faces rozhodlo venovať nielen pomoci chorým ale svoju pozornosť upriamilo aj na prevenciu zdravia a pod heslom „ V zdravom tele zdravý duch“ buduje New Faces Arénu v mestskom parku v Banskej Bystrici, na ktorú poputuje výťažok tohtoročnej verejnej zbierky. Jednotlivé ročníky tejto krásnej akcie sú dostupné aj https://www.youtube.com/watch?v=AJrK2ShpxOY&feature=youtu.be.
o MIBA Štefan cupe:
V športovej hale Dukla na Štiavničkách sa 26. decembra uskutoční už 15.ročník obĺúbeného futbalového podujatia pod názvom MIBA Štefan cup. Diváci budú mať príležitosť v 24roch zápasoch sledovať kvalitné futbalové umenie viac ako osemdesiatich hráčov.  Na MIBA Štefan cupe sa predstavia nemenej známe futbalové mená pôsobiace v mužstvách banskobystrického regiónu( napr.  Kulik, Jobko, Kanda, Dikacz, Kentoš, Juraj Pančík, Murin, Gašpar, Rusnák, Ševčík, Poljovka, Bažík, Hronec, Slobodník …..) , ktorí budú súťažiť o víťaznú trofej. Obhajcom prvého miesta je mužstvo FIT Arena.
Charitatívny futbalový zápas